Członek pracowni olimpizmu wyróżniony w VII Konkursie Polskiej Akademii Olimpijskiej.

27 stycznia 2017 roku w VII Konkursie Polskiej Akademii Olimpijskiej zostały przyznane nagrody i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się praca magisterska Arkadiusza Włodarczyka - członka Pracowni Olimpizmu pt "Olimpijczycy w Iwoniczu - Zdroju (1994-2014)" napisana pod opieką naukową dr hab. prof. AWF Haliny Zdebskiej-Biziewskiej.

RIO 2016 – refleksje psychologa - spotkanie z dr hab. Janem Blecharzem, prof. nadzw

7 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie z dr hab. Janem Blecharzem, prof. nadzw  pt.: „Rio 2016 – refleksje psychologa”. Podczas swojego wykładu Profesor Blecharz podzielił się z uczestnikami swoimi wrażeniami z pobytu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie towarzyszył polskim lekkoatletom. Opowiadał między innymi o tym, jak wygląda życie w wiosce olimpijskiej, mówił o trudnościach z jakimi muszą zmierzyć się sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich, mówił o wadze odpowiednich przygotowań i to nie tylko tych sportowych. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia, posłuchać ciekawych i wartościowych spostrzeżeń, zapoznać się z prasą wydawaną w Wiosce Olimpijskiej i przywiezioną przez Profesora. Przyszło bardzo wiele osób. Sala była pełna. W spotkaniu uczestniczyło wielu pracowników i studentów AWF w Krakowie a także zaproszeni znamienici goście, a wśród nich Barbara Ślizowska – medalistka Igrzysk Olimpijskich w Melbourne.

Specjalnie dla Pracowni Olimpijskiej Profesor Blecharz przywiózł z Rio de Janeiro Vinisciusa - maskotkę tegorocznych igrzysk.

Koło Młodych Polskiej Akademii Olimpijskiej poszerzone o doktoranta AWF Kraków

18 listopada 2016 roku na posiedzeniu Polskiej Akademii Olimpijskiej podjęto decyzję o dołączeniu do Koła Młodych mgr Mateusza Rozmiarka, studenta II roku studiów doktoranckich Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie oraz członka Pracowni Olimpizmu badającego wpływ polityki i stosunków międzynarodowych na sport i ruch olimpijski. Podczas spotkania doktorant otrzymał pamiątkowy pin olimpijski zaprojektowany przez prof. zw. dr hab. Wojciecha Zabłockiego. Zaprezentował także sprawozdanie ze swojego miesięcznego pobytu na 23. Międzynarodowym Seminarium Studiów Olimpijskich dla Studentów Podyplomowych w Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w Olimpii.

Dr hab. Halina Zdebska-Biziewska we władzach międzynarodowych ruchu Fair Play

W dniach 7-8 października 2016 roku Przewodnicząca Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego dr hab. Halina Zdebska-Biziewska została wybrana do władz Europejskiego Ruchu Fair Play w charakterze członka Komitetu Wykonawczego podczas 22. Zgromadzenia Generalnego ruchu w Wiedniu. Po raz pierwszy od powstania tej organizacji przedstawicielka Polski weszła w skład jej kierownictwa.

Członek Pracowni Olimpizmu na seminarium Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej

W dniach 1-30 września 2016 roku w siedzibie Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej w greckiej Olimpii odbyło się 23. Międzynarodowe Seminarium Studiów Olimpijskich dla Studentów Podyplomowych. W tym roku do miasta starożytnych igrzysk olimpijskich z rekomendacji Polskiej Akademii Olimpijskiej wysłano mgr Mateusza Rozmiarka, studenta II roku studiów doktoranckich Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie oraz członka Pracowni Olimpizmu, który przedstawił swoje badania w referacie zatytułowanym Repeatability of political developments during the Olympic Games as an exemplification of the recurrence syndrome. Prezentacja treści badań została przez wszystkich uczestników seminarium bardzo ciepło przyjęta, a ze względu na duże zainteresowanie zagadnieniem, w trakcie dyskusji zadano szereg pytań dotyczących zarówno historii, jak i przyszłości ruchu olimpijskiego.