.

dr Bogdan Ciućmański

• Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, magister WF, 1985 r.,
  • Studium Doskonalenia Pedagogicznego, Uniwersytet Jagielloński, 1987-1988,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, doktor KF, 2004 r.

Doświadczenie zawodowe:

• Starszy wykładowca w Zakładzie Gier Sportowych i Rekreacyjnych Instytutu Sportu AWF w Krakowie. Przez okres swojej 28-letniej pracy w Uczelni prowadzi zajęcia z zakresu teorii i praktyki piłki nożnej na studiach stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, specjalizacjach trenerskich (II kl.), kursach trenerskich (I kl.) oraz instruktorskich. Równolegle przez wiele lat pracował w piłkarskich klubach sportowych. Początkowo z grupami młodzieżowymi (m.in. mistrzostwo Polski z Reprezentacją Małopolski), następnie z zespołami seniorów, niemal na wszystkich liczących się poziomach piłkarstwa polskiego (Ekstraklasa, I liga, II liga, III liga).
  • Społeczna praca w instytucjach związanych z KF, to m.in. v-ce przewodniczący Rady Trenerów (2001-2004) Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie członek Wydziału Szkolenia tegoż Związku.

Uprawnienia zawodowe

• Trener Klasy Mistrzowskiej piłki nożnej,
  • Instruktor: narciarstwa zjazdowego, piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej, pływania, gimnastyki, lekkiej atletyki

Inne: sternik motorowodny, ratownik wodny.

Problematyka badawcza i tematyka prac magisterskich

• motoryczność ludzka i aktywność ruchowa,
  • kontrola efektywności treningu,
  • analiza treści walki sportowej,
  • analiza działań indywidualnych i grupowych w grze,
  • analiza zorganizowanego szkolenia techniczno-taktycznego,
  •  formy i metody dydaktyczne w systemie nauczania i doskonalenia czynności ruchowych oraz techniczno-taktycznych,
  • percepcja wzrokowa a skuteczność gry,
  • struktura procesu szkolenia piłkarskiego.

Publikacje:

- do 2008 roku:

- od 2009 roku:

Tematyka zakończonych prac magisterskich: