______________________________________________________________________________________

WYKŁADY Z NARCIARSTWA rok akademicki 2017/2018

Godz. 16:45 – 17:45 Sala  B

dla studentów II roku WF I stopnia odbędą się w następujących terminach:

30.10.2017 (poniedziałek)

06.11.2017

27.11.2017

Studenci II roku WF studia II stopnia - Sport do wyboru

Zajęcia realizowane w  trakcie  3-4 dniowych obozów podczas  których uczestnicy w sposób praktyczny poznają i doskonalą swoją technikę w poszczególnych dyscyplinach.
W takiej formie realizowanie zajęć proponujemy w następujących dyscyplinach:
             Narciarstwo zjazdowe
             Snowboard
             Narciarstwo biegowe

Wrotkarstwo – realizowane na terenie Krakowa w formie pojedynczych zajęć .W trakcie realizacji przedmiotu, uczestnik zapoznaje się z podstawami techniki  oraz uczestniczy w  dłuższej wycieczce na rolkach

Kolarstwo górskie – realizowane na  wycieczkach rowerowych, w trakcie których uczestnik zapoznaje się między innymi z  najbliższymi okolicami Krakowa.

Studenci kierunku Turystyki i Rekreacji

SPECJALIZACJE INSTRUKTORSKIE PROWADZONE W KATEDRZE TEORII I METODYKI SPORTÓW ZIMOWYCH

1.    NARCIARSTWO ZJAZDOWE

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w semestrze zimowym (październik – listopad) obóz w semestrze letnim (luty)

2. SNOWBOARD

3. NARCIARSTWO BIEGOWE

4. ROWERY GÓRSKIE

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są w semestrze zimowym (październik – listopad) oraz w semestrze letnim (kwiecień – czerwiec)

5. WROTKARSTWO

Po pozytywnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują uprawnienia zawodowe instruktora rekreacji z danej dyscypliny sportu i rekreacji uprawniające do samodzielnego prowadzenia zajęć.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Katedry Teorii i Metodyki Sportów Zimowych.