Opis działalności:

Studenci zaangażowani w działalność Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Fizjologii i Biochemii czynnie uczestniczą w projektach naukowo-badawczych realizowanych przez pracowników Instytutu. W ramach działalności Koła prowadzona jest  bliska współpraca ze środowiskiem sportowym (kadry narodowe, kluby sportowe). Członkowie Koła biorą czynny udział w konferencjach naukowych szczebla krajowego jak i międzynarodowego. Są oni również  autorami i współautorami publikacji naukowych. W ramach działalności Koła studenci mają możliwość zapoznania się z metodyką prowadzenia  badań, tworzeniem  baz i analizą danych, przygotowaniem do wystąpień na konferencjach naukowych, a także realizacji własnych projektów badawczych pod opieką Pracowników Instytutu.

Obszar zainteresowań rozwijanych w ramach działalności SKNu:

1. Fizjologiczna i biochemiczna diagnostyka efektów treningu sportowego.
  2. Doping w sporcie.
  3. Suplementacja w sporcie i rekreacji.
  4. Wpływ realizowanych obciążeń treningowych u przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych na zmiany wskaźników fizjologicznych i biochemicznych.
  5. Wpływ zróżnicowanych warunków środowiskowych na zdolności wysiłkowe organizmu.
  6. Zmiany ekonomii biegu u przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych pod wpływem treningu sportowego.
  7. Wpływ podejmowania różnych form ruchu na poziom wydolności fizycznej u osób w starszym wieku.
  8. Sauna i jej wpływ na organizm sportowca.

Efektem pracy studentów są liczne wystąpienia konferencyjne, zrealizowane granty i publikacje naukowe.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej jak i poszukujących odpowiedzi na pytania związane z szeroko rozumianą tematyką nauk biomedycznych.

Opiekun koła: dr hab. Łukasz Tota, prof. AWF

Konsultacja naukowa: dr hab. Tomasz Pałka, prof. AWF