INFORMACJE DLA STUDENTÓW

Praktyka psychologiczno-pedagogiczna w szkole podstawowej (studia I stopnia) oraz w szkole ponadpodstawowej (studia II stopnia) odbywa się w wymiarze 30h w szkołach na terenie Krakowa, w około 5 osobowych grupach.

1. Grupy przychodzą rano do wyznaczonej szkoły wraz ze skierowaniem na praktyki (jedno na grupę)
  2. Praktyka najczęściej odbywa się w godzinach 8.00 - 13.00
  3. Każdy student musi nosić ze sobą regulamin, kartę zaliczenia praktyki oraz dziennik praktyk
  4. W pierwszym dniu, każda grupa musi przygotować harmonogram praktyki, który ma zostać złożony do teczki praktyk znajdującej się na portierni budynku "Jordanówka" (praktyka w szkole podstawowej) lub sekretariacie praktyk w budynku głównym (praktyka w szkole ponadpodstawowej)
  5. W pierwszym i ostatnim dniu praktyki należy w sekretariacie szkoły potwierdzić w dzienniku praktyk pieczątkami szkoły i dyrekcji (wraz z podpisem) fakt rozpoczęcia i zakończenia praktyki
  6. W dzienniku praktyk ma znaleźć się: pieczątka szkoły i dyrekcji placówki wraz z podpisem potwierdzającym Państwa obecność na praktykach, krótki opis zajęć każdego dnia praktyk potwierdzony podpisem opiekuna praktyk, Państwa opinia o praktyce (wypełniania po zakończeniu praktyk)
  7. Oprócz uzupełnionego dziennika praktyk konieczne jest uzyskanie potwierdzenia realizacji każdego zadania praktyk w karcie zaliczenia praktyk, a także uzyskanie opinii od opiekuna praktyk - również w karcie zaliczenia
  8. Uzupełnione dokumenty należy złożyć u pracownika AWF w Krakowie, który kontrolował praktykę w danej szkole
  9. Z praktyk psychologiczno-pedagogicznych uzyskuje się ZALICZENIE z OCENĄ

Osoby zajmujące się praktyką psychologiczno-pedagogiczną:

Kierownik praktyk: dr Agnieszka Wojtowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat praktyk: Anna Teleśnicka-Piekarska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy sekretariatu praktyk (Budynek Główny, paw. III, pok. 318): 8.30-13.30

PRAKTYKA W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Studenci studiów niestacjonarnych odbywają praktykę w miejscu zamieszkania. W wyjątkowych przypadkach, również studenci studiów stacjonarnych,  po uzyskaniu zgody od kierownika praktyk, mogą odbywać praktykę w miejscu zamieszkania. W tym przypadku konieczne jest napisanie podania do kierownika praktyk o zgodę na odbywanie praktyk w miejscu zamieszkania i po jej otrzymaniu, przekazanie jej do sekretariatu praktyk do p. A. Teleśnickiej-Piekarskiej.

WAŻNE!!! Student może rozpocząć praktykę dopiero po dostarczeniu do sekretariatu praktyk (paw. III, p. 318) niżej wymienionych dokumentów najpóźniej dwa tygodnie przed datą rozpoczęcia praktyk.

1. Umowa z opiekunem praktyk - prosimy wypełniać w trzech egzemplarzach
2. Rachunek
3. Oświadczenie do celów podatkowych
4. Ewidencja godzin
5. Przetwarzanie danych osobowych

Wymienione dokumenty znajdują się w pliku umowa_z_opiekunem_praktyk_2022.pdf

UWAGA!!! Jednocześnie prosimy o dołączenie zgody Dyrekcji szkoły na opiekę konkretnego nauczyciela nad studentem w określonym terminie.