dr Zbigniew Grygielski

(Emisja Głosu)

Zajmuje się dziedziną  kształcenia emisji głosu. Odbył studia wokalno-aktorskie w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Krakowie. Doktoryzował się w dziedzinie śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Przez  dwadzieścia lat był solistą z Capelli Cracoviensis. Gościnnie występuje w Operze Krakowskiej. Z wieloma orkiestrami i dyrygentami w kraju i za granicą wykonuje muzykę oratoryjną. Ma na swoim koncie wiele nagrań radiowych, płytowych i dla teatru.W swoich podróżach koncertowych odwiedził większość krajów Europy, oraz USA, Japonię, Koreę i Izrael.
W głównym nurcie działalności pedagogicznej pracuje nad technikami posługiwania się głosem z młodymi adeptami sztuki aktorskiej w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Prowadził również zajęcia z emisji głosu dla kadry dydaktycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
W pracy pedagogicznej bazuje na wiedzy i doświadczeniu nabytym w ciągu wieloletniej, bardzo aktywnej działalności artystycznej.