Prodziekan ds. Rozwoju Kadr i Studiów Doktoranckich:
prof. dr hab. Jerzy Cempla
 paw. II pok. 303 tel. 12 683 11 15 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat:
mgr Iwona Solak
paw. II pok. 304 tel. 12 683-11-65 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżur: środa – godz. 9.30-11.00

Studia Doktoranckie - informacje ogólne na głównej stronie Uczelni

Samorząd Doktorantów

Studia doktoranckie w Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w  Krakowie prowadzone są od roku akademickiego 1998/1999. Studia mają charakter stacjonarny i trwają osiem semestrów (4 lata). Umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej. Jednostką organizacyjną, realizującą zadania związane z funkcjonowaniem studiów doktoranckich, jest Wydział Wychowania Fizycznego. Problematyka naukowo - badawcza Wydziału WF wyznacza zakres tematyczny prac doktorskich, które mogą być prowadzone w ramach studiów doktoranckich. Wydział Rehabilitacji Ruchowej, który rozpoczął działalność w roku akademickim 2002/2003 z dniem 25 lutego 2008 roku uzyskał nadane przez CENTRALNĄ KOMISJĘ DO SPRAW STOPNI I TYTUŁÓW, w uzgodnieniu z Radą Główną Szkolnictwa Wyższego, uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej.

Opiekę nad studiami doktoranckimi sprawuje Kierownik Studiów Doktoranckich bezpośrednio podlegający Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego. Nadzór merytoryczny nad studiami doktoranckimi sprawuje Rada Wydziału Wychowania Fizycznego. Aktualna liczba studentów, na wszystkich rocznikach, wynosi 64 osoby.
Prawa i obowiązki uczestników studiów określa regulamin studiów doktoranckich . Podstawa prawna : Ustawa - Prawo o Szkolnictwie Wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. (Dz. U. Nr 164, poz.1365 z późniejszymi zmianami). Pełny tekst regulaminu stacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu nauk o kulturze fizycznej w AWF w Krakowie znajdującej się w Dziale Nauczania oraz u kierownika studiów doktoranckich.

Kadra profesorska :

Lp.

Prof. dr hab. Jerzy Cempla

Prof. dr hab. Andrzej Klimek

Prof. dr hab. Vladimir Lyakh

Prof. dr hab. Edward Mleczko

Prof. dr hab. Stanisław Sterkowicz

Prof. dr hab. Aleksander Tyka

Prof. dr hab. Stanisław Żak

Prof. dr hab. Ryszard Żarów

Dr hab. Tadeusz Ambroży, prof. nadzw.

Dr hab. Jan Blecharz, prof. nadzw.

Dr hab. Marian Bukowiec, prof. nadzw.

Dr hab. Wiesław Chwała

Dr hab. Henryk Duda, prof. nadzw.

Dr hab. Ewa Dybińska, prof. nadzw.

Dr hab. Barbara Frączek

Dr hab. Maria Gacek

Dr hab. Janusz Jaworski

Dr hab. Adam Jurczak

Dr hab. Grażyna Kosiba, prof. nadzw.

Dr hab. Eligiusz Madejski

Dr hab. Dariusz Mucha, prof. nadzw.

Dr hab. Mariusz Ozimek, prof. nadzw.

Dr hab. Tomasz Pałka

Dr hab. Wanda Pilch, prof. nadzw.

Dr hab. Małgorzata Siekańska

Dr hab. Michał Spieszny, prof. nadzw.

Dr hab. Robert Staszkiewicz

Dr hab. Katarzyna Sterkowicz-Przybycień

Dr hab. Zbigniew Szyguła, prof. nadzw.

Dr hab. Dariusz Tchórzewski

Dr hab. Ryszard Wasztyl, prof. nadzw.

Dr hab. Halina Zdebska – Biziewska, prof. nadzw.

Załączniki:
Pobierz plik (Podziękowania.pdf)Podziękowania.pdf[ ]492 kB