Sekretariat:
mgr Anna Bujak
     

Dni i godziny przyjęć
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 
10.00–13.00
czwartek: nieczynne

paw. II pok. 304 tel. 12 683 11 65 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Studia Doktoranckie - informacje ogólne

Samorząd Doktorantów

Studia doktoranckie w Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w  Krakowie prowadzone są od roku akademickiego 1998/1999. Studia mają charakter stacjonarny i trwają osiem semestrów (4 lata). Umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej. Jednostką organizacyjną, realizującą zadania związane z funkcjonowaniem studiów doktoranckich, jest Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu. Problematyka naukowo - badawcza Wydziału WFiS wyznacza zakres tematyczny prac doktorskich, które mogą być prowadzone w ramach studiów doktoranckich. Wydział Rehabilitacji Ruchowej, który rozpoczął działalność w roku akademickim 2002/2003 z dniem 25 lutego 2008 roku uzyskał nadane przez CENTRALNĄ KOMISJĘ DO SPRAW STOPNI I TYTUŁÓW, w uzgodnieniu z Radą Główną Szkolnictwa Wyższego, uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej.

Opiekę nad studiami doktoranckimi sprawuje Kierownik Studiów Doktoranckich bezpośrednio podlegający Dziekanowi Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu. Nadzór merytoryczny nad studiami doktoranckimi sprawuje Rada Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu. 
Prawa i obowiązki uczestników studiów określa regulamin studiów doktoranckich ( Zarządzenie Nr 10/2016 Rektora AWF w Krakowie z dnia 29 kwietnia 2016). Pełny tekst regulaminu stacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu nauk o kulturze fizycznej w AWF w Krakowie znajdującej się w Dziale Nauczania oraz u kierownika studiów doktoranckich.