W dniach 22-23.09.2022 w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyło się szkolenie "Trener i stres przedstartowy i po startowy" zorganizowane przez Akademię Trenerską i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prelegentami byli tam między innymi reprezentujący Zakład Psychologii AWF Kraków prof. dr hab. Jan Blecharz oraz dr hab. Joanna Basiaga-Pasternak, prof. AWF.

Adresatami szkolenia byli trenerzy  kadr narodowych olimpijskich i paraolimpijskich, trenerzy teamu 100 oraz trenerzy szkolenia indywidualnego zawodników kadr narodowych. Blisko 100 uczestników zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych uczestniczyło w zajęciach prowadzonych przez psychologów sportu na co dzień pracującymi z czołowymi zawodnikami polskimi.

22 września wykład inaugurujący pt. „Psychologiczne uwarunkowania radzenia sobie ze stresem przez trenerów” wygłosił prof. dr hab. Jan Blecharz. Następnie rozpoczęła się część warsztatowa, którą prowadziły dr hab. Joanna Basiaga-Pasternak, prof. AWF („Rutyna przedstartowa i startowa. Rytuał a rutyna”) oraz dr Dagmara Budnik-Przybylska („Oswój swój stres”). Następnego dnia, 23 września, warsztaty poświęcone reakcjom na stres, technikom redukcji stresu chronicznego i praktyce ćwiczeń relaksacyjnych prowadzili natomiast dr hab. Marcin Krawczyński, prof. AWF oraz mgr Dariusz Nowicki.

Szkolenie spotkało się z bardzo pozytywnym  odbiorem ze strony uczestników, którzy  aktywnie uczestniczyli w zajęciach wymieniając swoje doświadczenia trenerskie.

Załączniki:
Pobierz plik (01.jpg)01.jpg[ ]