dr Leon Biskup

doktor nauk o kulturze fizycznej, starszy wykładowca w Instytucie Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od 16 lat posiada uprawnienia sędziego międzynarodowego. Uczestniczył  jako Polski sędzia w wielu międzynarodowych imprezach sportowych jak Puchary Świata Mistrzostwa Europy turnieje Międzynarodowe. Posiada  tytuł trenera klasy mistrzowskiej w gimnastyce sportowej. Od 1986 roku zajmuje się szkoleniem zawodników w gimnastyce sportowej w Klubie sportowym Korona Kraków a od 2000 w AZS AWF Kraków. W latach 90 trener Narodowej Kadry Polski oraz konsultant narodowej Kadry w Danii oraz Belgii. W roku 1994  na międzynarodowym zgrupowaniu gimnastycznym zorganizowanym przez  Europejską Federację Gimnastyczną został wyróżniony wraz z pięcioma innymi trenerami Europy mianem  najbardziej skutecznego trenera gimnastyki w Europie. Wychował wielu indywidualnych i drużynowych Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Jego podopieczni z powodzeniem biorą udział w najwyższej rangi zawodach sportowych jak Puchary Świat Mistrzostwa Europy Uniwersjady, EYOF-y.

Organizator i wykładowca wielu kursów szkoleniowych na sędziego związkowego oraz wykładowca na kursach szkoleniowych trenerów w kraju i za granicą.

W latach 2000 do 2004 pełnił funkcję Wiceprezesa Polskiego Związku Gimnastycznego do spraw gimnastyki Mężczyzn – okres świetnych wyników uzyskiwanych przez mężczyzn.

Od marca 2013 roku ponownie powierzono mu funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Gimnastycznego do spraw gimnastyki mężczyzn.

Publikacje:

- do 2008 roku

- od 2009 roku

Problematyka badawcza:

• Kompleksowa kontrola procesów szkoleniowych w  gimnastyce sportowej.
  • Diagnoza zdolności motorycznych ze szczególnym uwzględnieniem sfery wydolnościowej oraz  adaptacji organizmu gimnastyków do wzrastających obciążeń treningowych.